KONVERENTSID, FOORUMID

Euroopa Avalike Teenistujate Föderatsioon (EUROFEDOP) , Tunne Kelami büroo ja Pro Patria instituut korraldasid 21. - 22. märtsil Rahvusraamatukogus rahvusvahelise koostööseminari:

MUUTUVA OLUKORRAGA HAKKAMA SAAMINE ─ MEIE JULGEOLEKUTEENISTUSTE IGAPÄEVANE ÜLESANNE.

Seminar käsitles Euroopa Parlamendi poolt vastu võetud (16. veebruaril 2017) julgeoleku tõstmise meetmed ja analüüsis kujunenud olukorda kohaliku omavalitsuse ja nende ühenduste, politsei, kaitseväe, justiitsvaldkonna ning avalike teenistujate organisatsioonide tasandilt.

Osalejateks Eesti ja Euroopa riikide asjatundjad ning teemaga seotud ametnikud.

Eesti poolt esinesid ettekannetega kaitseminister Margus Tsahkna, justiitsminister Urmas Reinsalu, politseiametnik Priit Saar ning ettevõtja ja omavalitsusjuht Harri- Olavi Aaltonen Viljandist.

Tunne Kelam esitas seminarile videotervituse.

Kuuldust esitasid omapoolse arvamuse ja ettekande Tallinna Ülikooli Tudengid Sarad Särav ja Silver Fokin.

12-22.03.2017, Rahvusraamatukogu, Tallinn

Konverents "KRISTLIKU DEMOKRAATIA PERSPEKTIIV EUROOPAS"

Pro Patria Instituut koostöös Wilfried Martensi nimelise Euroopa Uurimuste Keskusega korraldavad  25.-26. augustil Lepanina Hotellis  Pärnumaal seminari  kohalike omavalitsuste valimiste kandidaatidele: KAMPAANIA JA MEEDIA

Lisaks erakonna lektoritele ja Eesti meediategelastele osaleb aruteludes ja esineb ettekandega  Wilfried Martensi nimelise Euroopa Uurimuste Keskuse teadur Dr Forian HARTLEB

9. septembril toimus Tallinnas, hotellis Nordic Forum, konverents “Kristliku demokraatia perspektiiv Euroopas”, mille korraldas IRL’i Kristlik Ühendus koostöös Pro Patria Instituudi, Adenaueri Fondi ja ECPM-ga.

Sõna said peapiiskop Urmas Viilma, peapiiskop emeritus Andres Põder, justiitsminister Urmas Reinsalu, Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, Eesti EKB Liidu president Erki Tamm, Soome KD Parlamendi fraktsiooni esimees Peter Östman, Norra endine parlamendisaadik Lars Rise ja mitmed teisted.

09.09.2016, Nordic Forum hotell, Tallinn

25-26.08.2017 LEPANINA hotell, Pärnumaa

Koolituskeskus Pro Patria, Robert Schumani Fond, Konrad Adenaueri Fond ja Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam esitlevad:

RAHVUSVAHELINE KONVERENTS – EUROOPA HING

Euroopa põhiväärtused ning nende roll rahvusvahelises koostöös

Tosina jagu loovaid riigimehi eesotsas Schumani, Adenaueri ja De Gasperiga tõid 60 aastat tagasi Euroopa välja eksistentsiaalsest kriisist, olles saanud innustust ja sihikindlust euroopalikest vaimsetest väärtustest. Nad uskusid, et demokraatia saab toimida vaid kindlal vaimsel alusel, vastasel juhul manduks see türanniasse või anarhiasse.

Tunne KELAM

11. märts 2016, Swissôtel Tallinn

ÜHTSUS VASTASSEISUS: Immigratsioon, vähemused ja religioon

Hoolimata ELi ametlikust motost „Ühinenud mitmekesisuses“ vaevleb liit tõsises kriisis, kus mitmekesisus ähvardab ühtsuse purustada.

Harmoonia asemel kannab mitmekesisus üha enam pigem konflikti tähendust. Käesolev kogumik on ühiste uurimisprojektide sarjas

juba kolmas, mille Martensi Keskus on koos oma liikmesorganisatsioonidega koostanud. Raamatu peatükid esindavad erinevaid

kontseptuaalseid, ideoloogilisi ja poliitilisi vaatenurki. Publikatsiooni ühendab Euroopa identiteedi ja kultuuri teema.

Tallinn 24.11.2017

Ootame teid foorumile regulatsioonidest, bürokraatiast ja piirangutest – KUI KÕVER ON BANAAN?

Kas normeeritud kõverusega banaan maitseb paremini? Kas sibulakimp, kus ei ole vähemalt 16 sibulat, on ikka sibulakimp? Ja kas turismitalu, mille köögis ei ole 8 erinevat kraanikaussi, on külastajale eluohtlik?

MÕTTEVAHETUSES OSALEVAD:

Euroopa Parlamendi saadik Tunne KELAM, Maavanem Andres KÕIV, Metsavenna talu peremees ja Lõunapiim OÜ juht Meelis MÕTTUS, Võru TÜ juht Mari KOORT.

Vestlust juhib Hasso PLOOMIPUU

28. aprill 2017, kultuurimajas KANNEL, Võru

Foorumi korraldavad koolituskeskus Pro Patria, Wilfried Martensi nimeline Euroopa Uuringute Keskus (WMCES), Konrad Adenaueri Fond

ja Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami büroo.

Ettevõtjaid pahandavad tarbetud halduseeskirjad: enesejärelevalve, ajamahukas paberimajandus ja mitmekordne bürokraatia on tülikas koorem. Kodanikud tunnevad, et riigipoolne kontroll ja kaitse on liiga patroneeriv ja ületab terve mõistuse. Vabadus elada oma äranägemise järgi on konfliktis seatud piiridega. Aga tänapäeva ühiskonna turvaliseks ja ootuspäraseks toimimiseks on ju vaja raame. Kuhu tuleks joon tõmmata?

24. aprill 2015, Kumu auditoorium, Tallinn

MTÜ Pro Patria Instituut

Kivisilla 4-9, Tallinn 10145

 

Tel. +372 53458901

e-post: info@propatria-instituut.ee
kaja.villem@gmail.com

Arveldusarve number:
EE87 1010 0520 0110 9003

Kodu

Meist

Tegevused

Konverentsid

Trükised

Ajakiri

Koostüüpartnerid

Kontakt